Бібліотека Куликівського ПАЛ розпочинає серію «Зустрічі з книгою»

В рамках проекту «Книжкова галактика» бібліотека Куликівського ПАЛ розпочинає серію «Зустрічі з книгою».
Наша перша розповідь про мініатюрні книги.
Історія мініатюрної книги дуже давня — понад 2000 років. Пліній Старший у «Природничій історії в 37 книгах» згадував епічну поему Гомера «Іліада», текст якої з 15 686 віршів вмістився на невеликому свиті пергаменту, вміщеному в горіхову шкаралупу.
Мініатюрний паперовий сувій з текстом молитви китайською мовою Дхарані шириною 57 мм датується 770 р. Він видрукуваний ієрогліфами з дерев’яного кліше і зроблений за наказом японської імператриці.
У Нью-Йорку, у музеї «Метрополітен» зберігається «Часослов» форматом 60×90 мм — книга виготовлена на замовлення французького короля Карла IV паризькими майстрами в 1325–1328 рр.
Книги бувають різні. Існують навіть такі, які не можливо прочитати без мікроскопа. На сьогодні рекорд утримує нано-книга «Маленький Тед із міста Терник», яка надрукована на монокристалічному кремнієвому чіпі розміром 70мкм на 10мкм! В світі існує маса мініатюрних книг, які так вподобали колекціонери і цінителі мистецтва.

Виставка «Дивовижний світ мініатюрної книжки», яка розгорнута в читальному залі, познайомить вас з найменшими книгами нашої бібліотеки.

Залишити коментар