Обласний семінар викладачів предмета «Захист Вітчизни»

7 грудня у Куликівському професійному аграрному ліцеї відбувся обласний семінар викладачів предмета «Захист Вітчизни». Відкрив засідання директор ліцею Одександр Костянтинович Дудко, який у своєму виступі привітав гостей, ознайомив з професіями, які годують у кабінетах та майстернях ліцею, розповів про історію навчального закладу та завдання на майбутнє.

Методист НМЦ ПТО Валентин Рафаїлович Лісовський довів до присутніх зміст організаційно-методичних документів МОН України, Управління освіти Чернігівської облдержадміністрації щодо вивчення предмета «Захист Вітчизни» у навчальному році, організації військово-патріотичного виховання учнів, що базується на формуванні патріотизму, готовності стати на захист і оборону України від зовнішньої агресії, сприянню зацікавленості молоді службою у Збройних силах України, готовності до захисту Батьківщини та виконання громадянського і конституційного обов’язку. Була доведена інформація щодо курсової перепідготовки викладачів предмета «Захист Вітчизни» в поточному році, також присутні отримали методичні рекомендації «Шляхи підвищення ефективності організації уроку предмета «Захист Вітчизни».

Викладач Микола Іванович Гломозда провів відкритий урок повідомлення нових знань: розділ «Основи цивільного захисту», тема 3. «Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях». Тема уроку: «Засоби індивідуального захисту органів дихання, їх призначення, будова, підбір та правила використання».

Урок почався із шикування, виконання Гімну України, перевірки готовності учнів до уроку і стройового тренування. Він пройшов на достатньому організаційному та методичному рівні. Викладач за допомогою наочних методів формував конкретні уявлення про будову протигазу, інших засобів захисту органів дихання. Застосовувались практичні методи, тренування, що формували вміння і навички користування протигазом. В контексті нових викликів, які постали перед країною, викладач акцентував увагу на виховному аспекті уроку, сприяв становленню громадянина-патріота України. Стосунки між учнями та вчителем, а також між учнями підтримувались на зразок статутних стосунків між військовослужбовцями Збройних Сил України.

Присутні відмітили активну роботу учнів на уроці, оцінили підготовку викладача до уроку, застосування ІКТ та зосередили увагу на сучасних методиках викладання.

З напрямом національно-патріотичного виховання учнів у навчальному закладі ознайомила присутніх заступник директора з навчально-виробничої роботи Надія Олексіївна Івашко.

Учасники секції обмінялись досвідом з поурочно-тематичного планування предмета та взяли до уваги та практичного використання кращі доробки колег та учителя предмета «Захист Вітчизни» Чернігівського ліцею з ПВФП майора запасу Олександра Миколайовича Попкова, учасника Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року».

Присутні ознайомились з навчальним кабінетом ліцею «Захист Вітчизни», який відіграє велику роль у створенні оптимальних умов для навчання та ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді, висловили подяку адміністрації за гостинність, високо оцінили рівень підготовки навчального закладу до проведення засідання.

Фото та інформація з першоджерела: http://nmcptochernigiv.ucoz.ru/…/zakhishhat…/2017-12-07-1138

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *